ODBUDOWA, PRZEBUDOWA, SERWIS

LAND ROVER DEFENDER

Ochrona podwozia

Użytkownikom Land Roverów oferujemy usługę polegającą na zabezpieczeniu podwozia, ramy samochodu i profili zamkniętych. Wykonanie takiego zabezpieczenia podnosi walory techniczne, estetyczne oraz jest najlepszym rozwiązaniem przedłużającym żywotność pojazdu. W przypadku samochodów nowych to świetny sposób na utrzymanie wysokiej wartości pojazdu, sprawdza się przy próbie odsprzedaży kilkuletniego auta, gdyż oferowany Land Rover jest w idealnym stanie technicznym.

 

Ze względu na technologię i użyte materiały usługę zabezpieczenia podwozi Land Roverów dzielimy na dwa rodzaje - auta nowe (zabezpieczenie) i samochody kilkuletnie (czyszczenie i zabezpieczenie z opcją piaskowania punktowego).

 

W przypadku aut nowych, z reguły do trzech, czterech lat, zabezpieczenie podwozia polega na dokładnym umyciu podwozia parową myjką wysokociśnieniową Karcher i osuszeniu, wyczyszczeniu ewentualnych ognisk korozji oraz nałożeniu wosków ochronnych i preparatów firmy Valvoline z serii Tectyl i ML.

 

Foto przed i po umyciu podwozia na przykładzie rocznego LR Discovery 4.

 

 

Foto przed i po nałożeniu wosków ochronnych, Tectylu oraz po zabezpieczeniu profili zamkniętych.

 

 

 

 

W przypadku aut kilku i kilkunastoletnich wymagana jest indywidualna ocena stanu podwozia i dobór odpowiednich technik czyszczenia i zabezpieczenia Land Rovera.

Jednym ze sposobów oczyszczenia podwozia z korozji jest piaskowanie.

Po dokładnym oczyszczeniu podwozia, do zabezpieczenia stosujemy epoksydowe farby podkładowe oraz nawierzchniowe poliuretanowe lub epoksydowe. Dodatkowo możemy użyć środków z rodziny Tectyl i woski ochronne do profili zamkniętych. Tak zabezpieczone podwozie Land Rovera pozwala spokojnie użytkować pojazd w najtrudniejszych warunkach terenowych.

 

Foto przed i po umyciu podwozia na przykładzie sześcioletniego Defendera.

 

 

Po piaskowaniu punktowym.

 

 

Podwozie po nałożeniu podkładu epoksydowego

 

 

Efekt końcowy po nałożeniu farby poliuretanowej najwyższej jakości.

 

 

 

 

Przykład zabezpieczenia podwozia ośmioletniego Land Rovera Discovery 3. To częsty przypadek podwozia z dużą ilością skorodowanych punktów i elementów zawieszenia co pogarsza ogólny wygląd podwozia i utrudnia utrzymanie auta w czystości oraz mocno obniża wartość pojazdu przy próbie sprzedaży.

 

Podwozie "trójki" przed umyciem.

 

 

Podwozie Discovery 3 po umyciu

 

 

Rama i podwozie LR Discovery 3 po piaskowaniu punktowym oraz nałożeniu epoksydowych farb podkładowych i nawierzchniowych oraz zabezpieczeniu profili zamkniętych woskami Valvoline.

 

 

Szczegółowe informacje na temat usługi zabezpieczenia podwozia Land Rovera - kontakt